Firanki do pokoju – odmień swoje wnętrze z ich pomocą!

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia, a w środowisku zachodzą dynamiczne zmiany. Bardzo wiele osób odczuwa wtedy również potrzebę, aby zmienić coś we wnętrzach swojego domu lub mieszkania. Nie każdy jednak jest gotów zaangażować się w pełen remont. Czasem wystarczy zmiana kilku elementów wyposażenia wnętrz, aby osiągnąć niesamowity efekt metamorfozy i odświeżenie pomieszczeń.

Na początek najprostsze, czyli kwiaty

Jeśli nie chcesz wydawać dużej kwoty ani angażować znaczących sił, do swojego wnętrza możesz dodać po prostu wiele kwiatów. Dopasuj ich wygląd do miejsca, w którym staną. Na wysokim regale możesz umiejscowić wijące się Epipremnum, które pięknie ozdobi przestrzeń. Na parapecie i niższych półkach postaw wyższe kwiatki, rosnące pionowo takie jak kluzja czy monstera. Pamiętaj, aby do zacienionych miejsc wybierać kwiaty, które nie potrzebują wiele światła, np. zamiokulkasa lub bluszcz. Stół jadalniany lub stolik kawowy możesz ozdobić pięknymi, ciętymi kwiatami, które dodatkowo ubarwią pomieszczenie pięknym zapachem. 

Firanki, zasłony, poduszeczki…

Jeśli masz ochotę zmienić jednak coś więcej, niż jedynie dodać kwiaty w swoim otoczeniu, wybierz tekstylia. To łatwy i szybki sposób na efektowną metamorfozę wnętrza. Zmiana poszewek na poduszki i dopasowanie do nich zasłon czy pledu zrobi olbrzymie wrażenie. Wybierz swój ulubiony kolor, który będzie pasował do lekkości wiosennego powietrza. Jeśli na jesień będziesz miała ochotę przejść na kolory charakterystyczne dla tej pory roku – nic straconego! Możesz powtarzać metamorfozę tak często, jak będziesz chciała. 

Jeśli chcesz dodać pomieszczeniu przytulność i intymnego charakteru, wybierz tekstylia do okien. Firanki do pokoju mogą stać się elegancką ozdobą nie tylko okna, ale i całego pomieszczenia. Dodatkowo staną się zasłoną przed światem zewnętrznym, zapewniając domownikom prywatność. W zależności od charakteru pomieszczenia możesz wybrać eleganckie i proste wzory, które wspaniale będą komponować się w salonie lub pstrokate i wzorzyste printy do pokoju dziecięcego. 

Dodatki do mebli

Dla urozmaicenia wnętrza możesz również zdecydować się na małe modyfikacje mebli w pomieszczeniu. Najprostszą drogą będzie wymiana samych gałek. Wybierz te klasyczne albo wersje w kolorowe wzory, które będą zgodne z Twoim gustem. Jeśli jesteś gotowa na większe zmiany, warto dodać do swoich mebli nowe dodatki, takie jak drewniane blaty. W ten sposób możesz posiadać popularne meble z sieciówki w niepowtarzalnej i oryginalnej wersji! 

About the author